
Vi har bokat sommaravslutning för tjejerna och denna gång ska vi allihop åka till Söderto för att spela fotbollsgolf tillsammans. Vi kommer åka gemensamt från Bäckagårds IP, så skriv i svaret på kallelsen om ni har plats i bil och hur många. Därefter reder vi ut hur många/vilka som kör, det viktigaste är att vi får med oss alla tjejer som vill vara med.
Vi kommer att åka prick 17.15 från Bäckagård så det är enormt viktigt att vara i tid för att kunna hänga med.
På plats kommer vi att grilla hamburgare till tjejerna, även här får gärna föräldrar hjälpa till på plats för att förbereda maten till när tjejerna kommer in efter ”golfrundan”. En runda tar 1,5-2h.
Vi siktar på att vara klara 20.15-20.30 och åker då tillsammans tillbaka till Bäckagård, där alla sen tar sig hemåt igen för egen räkning.