Kvarnby Fotbollscamp riktar sig till alla killar och tjejer födda mellan 2008-2014 som vill träna fotboll under fyra dagar, med dubbla pass, i början av sommarlovet. Deltagarna kommer att delas in i grupper anpassade efter ålder för att få ut så mycket som möjligt av varje pass. Missa inte att anmäla er HÄR innan anmälningstiden går ut den 1 maj.
Två raka succéartade år efter comebacken av Kvarnby IK:s populära fotbollscamp är såklart anledningar nog att det återigen kommer bjudas in till sommarfotboll på Bäckagård. Det är med stor glädje vi nu officiellt kan välkomna alla killar och tjejer födda mellan 2008-2014 att anmäla sig till fyra intensiva och roliga träningsdagar på Bäckagårds IP.
Kvarnby fotbollscamp är öppen för alla killar och tjejer som innehar rätt ålder, oavsett om du spelar fotboll i Kvarnby IK, i någon närliggande förening eller bara älskar att spela fotboll.
Efter antalet anmälningar kommer Kvarnby IK att dela upp samtliga deltagare i grupper efter ålder som under våra dubbla träningspass kommer att drillas utav ledare från Kvarnby IK.
När? Vecka 26, måndag - torsdag 26 – 29/6
Tid? 09:45 - 15:00
Pris? 1450 kr per person
I anmälningsavgiften ingår:
- Dubbla träningspass i 4 dagar med Kvarnby IK ledare
- Lunch med dryck samtliga dagar
- Träningskläder (t-shirt och shorts)
- Gympapåse och vattenflaska
- Nikefotboll
För att anmäla dig till Kvarnby fotbollscamp ber vi dig fylla i formuläret genom att klicka HÄR! Tänk på att det är först till kvarn om 80 platser och att din plats inte är garanterad förrän betalningen är oss tillhanda.
Har ni frågor gällande Kvarnby Fotbollscamp 2023, vänligen kontakta Uffe Jansson, ulf@kvarnbyik.se, eller Jocke Järpell, joakim@kvarnbyik.se.